گپ فیلم - برندگان بیست و یکمین جشن خانه سینما مشخص شدند؛ سرخپوست، بهترین فیلم

برندگان بیست و یکمین جشن خانه سینما مشخص شدند؛ سرخپوست، بهترین فیلم

برندگان بیست و یکمین جشن خانه سینما مشخص شدند؛ سرخپوست، بهترین فیلم

بیست و یکمین جشن خانه سینما دقایقی پیش برگزار شد. در جریان این جشن از درگذشتگان یک سال اخیر سینمای ایران، مانند جمشید مشایخی یاد شد. در ادامه جشن نیز برندگان هر بخش مخشص شدند. موردتوجه‌ترین بخش جشن نیز احتمالا بخش بهترین فیلم محسوب شود؛ بخشی که در آن فیلم «سرخپوست»، ساخته نیما جاویدی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد. نوید محمدزاده برای بازی در «سرخپوست» نیز به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد انتخاب شد. بهترین فیلمنامه جشن خانه سینما نیز به محسن امیر یوسفی برای فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» تعلق گرفت. یکی از فیلم‌های موفق برای دریافت جوایز فنی نیز «تنگه ابوقریب»، ساخته بهرام توکلی بود. در ادامه فهرست برنده‌های این دوره را آورده‌ایم. هر برنده در بالای فهرست به صورت پررنگ نوشته شده است.

نامزدهای بهترین فیلم:

  • سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی 
  • تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان
  • شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی
  • متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان
  • مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

نامزدهای بهترین کارگردانی:

  • سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
  • محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  • نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
  • نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

  • محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  • پیمان معادی برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست
  • سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم
  • هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

  • سارا بهرامی برای فیلم دارکوب
  • الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن
  • شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  • الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • باران کوثری برای فیلم عرق سرد
  • مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست
  • هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد
  • پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم
  • نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست
  • شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد 
  • لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده
  • آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم
  • سیامک انصاری برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

سرخپوست

نامزدهای بهترین تدوین:

  • بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم
  • میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب
  • عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست
  • مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  • مهدی سعدی و هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

  • کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی
  • محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
  • بهزاد آدینه برای فیلم مارموز
  • محسن نصراللهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

  • محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام
  • جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟
  • غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم
  • مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صدابرداری:

  • رشید دانشمند برای فیلم تنگه‌ ابوقریب
  • محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی
  • عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب
  • مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • بهمن اردلان برای فیلم مارموز
  • ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم
  • مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صداگذاری:

  • امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب
  • آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی
  • سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده 
  • سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

نامزدهای بهترین موسیقی:

  • حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب
  • کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک
  • بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب
  • ستار اورکی برای فیلم ماهورا 
  • پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

تنگه ابوقریب

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

  • ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • زهرا کمالی و فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب
  • ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست
  • سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب
  • سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:

  • جواد مطوری برای فیلم سرخپوست
  • جواد مطوری، محسن خیرآبادی و محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب
  • محمد لطفعلی برای فیلم بمب؛ یک عاشقانه
  • فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

  • هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست
  • حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب
  • علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب
  • حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی
  • پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

  • محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب
  • محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب
  • آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد
  • حمید رسولیان برای فیلم ماهورا
  • ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین مستند:

  • زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی
  • بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد
  • خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی
  • روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست
  • تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی
  • خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر و فرزاد خوشدست

نامزدهای بهترین فیلم انیمیشن:

  • بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم
  • ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف
  • سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری
  • مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری
  • آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

شما کاربران زومجی درباره برنده‌های جشن خانه سینما چه نظری دارید؟

 

 

 

منبع: زومجی

 

 

دیدگاه ها
پاسخ
😜Raha
19 مهر 1398 - 9:06 0
عااااالییی
ارسال دیدگاه