گپ فیلم - آمار درآمد سینمای چین در تابستان/ «مرد عنکبوتی: دور از خانه» فیلم هالیوودی محبوب چینی‌ها

آمار درآمد سینمای چین در تابستان/ «مرد عنکبوتی: دور از خانه» فیلم هالیوودی محبوب چینی‌ها

آمار درآمد سینمای چین در تابستان/ «مرد عنکبوتی: دور از خانه» فیلم هالیوودی محبوب چینی‌ها

گیشه چین در تابستان امسال با رشد یک درصدی به رقم 2 میلیارد و 450 میلیون دلار رسید.

به گزارش سینماسینما به نقل از ورایتی، درآمد سینمای چین در تابستان امسال به رقم 17 میلیارد و 600 میلیون یوان رسید. سال گذشته فروش گیشه چین 17 میلیارد و 400 میلیون یوان و سال 2017، 16 میلیارد و 300 میلیون یوان بود که سیر صعودی درآمد گیشه چین را نشان می‌دهد.

گیشه چین در تابستان امسال با رشد یک درصدی به رقم 2 میلیارد و 450 میلیون دلار رسید.

میزان تعداد بلیت‌های فروخته شده در تابستان امسال در چین به رقم 499 میلیون رسید و این رقم در سال 2018، 496 میلیون و در سال 2017، 474 میلیون عدد بود. میانگین قیمت هر بلیت 35 یوان بوده است. در حال حاضر هر دلار آمریکا معادل 7.18 یوان چین است که این رقم در سال گذشته 6.41 یوان برای هر دلار بوده است.

بهترین فروش تابستان امسال به ترتیب به فیلم انیمیشن بلند چینی «نی‌ژا»، درام حادثه‌ای چینی «شجاع‌ترین» و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» محصول کمپانی سونی تعلق داشت.

فیلم «نی‌ژا» همچنین پرفروش‌ترین فیلم سال چین شد و رکورد دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای این کشور را بنام خود ثبت کرد.

فصل تابستان از جنبه اکران فیلم و بازار سینما در کشور چین از جنبه سنتی همیشه به عنوان فصل کسادی و خمودگی محسوب می‌شود و زمان جولان فیلم‌های خانگی این کشور است چرا که زمانیکه کمپانی‌های شاخص فیلمسازی خارجی اکران کمتری دارند همین باعث شده تا فصل تابستان را فصل رکود در گیشه چین بنامند اما امسال تولیدات چین اجازه نداد مارکت سینما کساد بماند.

تابستان امسال 26 فیلم خارجی در چین اکران شد که حدود نیمی از آن‌ها را فیلم‌های انیمیشن تشکیل می‌داد و این تعداد 33 درصد کل فیلم‌های گیشه تابستان چین را شامل می‌شد. در سال 2018  این آمار 24 درصد بود که رشد 9 درصدی در سال جاری را شاهد هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

منبع: سینما سینما

 

 

ارسال دیدگاه