گپ فیلم - نماینده بریتانیا در اسکار 2019 معرفی شد

نماینده بریتانیا در اسکار 2019 معرفی شد

نماینده بریتانیا در اسکار 2019 معرفی شد

 

بریتانیا فیلمی را که به عنوان برنده بفتا انتخاب شد برای رقابت اسکار خارجی زبان به آکادمی اسکار معرفی کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، «من جادوگر نیستم» به عنوان فیلم منتخب بریتانیا به رقابت فیلم خارجی زبان اسکار معرفی شد. در حالی که بفتا هر سال فیلم منتخب برای رقابت اسکار خارجی زبان را انتخاب می‌کند، امسال «من جادوگر نیستم» ساخته رونگانو نیونی را برای اسکار ۲۰۱۹ معرفی کرد.

هر فیلم غیرانگلیسی زبان ساخته بریتانیا می‌تواند راهی این رقابت شود. این فیلم که داستانش در زامبیا می‌گذرد، جایزه بفتا را برای فیلم اول یک نویسنده و کارگردان بریتانیایی دریافت کرده است. این فیلم که سال ۲۰۱۷ اکران شد و به دو زبان بمبا که زبان اصلی زامبیا است و انگلیسی ساخته شده است.

رونگانو فیلمساز انگلیسی متولد زامبیا است که در ولز ساکن و نویسنده و کارگردان است. او داستان یک دختر بچه ۸ ساله به نام شولا را روایت می‌کند که در دهکده‌اش بر اثر یک تصادف به عنوان جادوگر شناخته می‌شود.

این فیلم نخستین بار در بخش دو هفته کارگردان‌های جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ نمایش داده شد و بعد در آمریکا در «فیلم موومنت» به نمایش درآمد.

بریتانیا تاکنون ۲ بار در بخش اسکار خارجی زبان به عنوان نامزد انتخاب شده که یکی برای فیلم «ها وین» به زبان ولزی در سال ۱۹۹۳ و دیگری در سال ۱۹۹۹ برای فیلم «سلمان و گنور» بود.

نامزدهای منتخب از میان فیلم‌های معرفی شده به اسکار خارجی زبان دوره نود و یکم، ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند. مراسم اسکار ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ برگزار می‌شود.

 

 

منبع: مووی مگ

 

 

ارسال دیدگاه