گپ فیلم - ژاپن فیلم برنده نخل طلای جشنواره کن را به اسکار معرفی کرد

ژاپن فیلم برنده نخل طلای جشنواره کن را به اسکار معرفی کرد

ژاپن فیلم برنده نخل طلای جشنواره کن را به اسکار معرفی کرد

فیلم «دزدان مغازه» به کارگردانی هیروکازو کوریدا که بهار امسال جایزه نخل طلای جشنواره کن را به دست آورد، به عنوان نماینده ژاپن در رشته بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ معرفی شد. این فیلم داستان یک خانواده خلافکار است که بچه‌ای را در خیابان پیدا می‌کنند و او را در جمع خود می‌پذیرند.

فیلم کوریدا به شکل غافلگیر کننده‌ای نظر هیات داوری جشنواره کن را جلب کرد و مهم‌ترین جایزه این رویداد سینمایی را برد. شاید به همین دلیل بود که «دزدان مغازه» در گیشه ژاپن هم به موفقیت رسید و با کسب بیش از ۳۹ میلیون دلار به پرفروش‌ترین فیلم کارنامه کوریدا تبدیل شد. این فیلم همچنین رکورد پرفروش‌ترین فیلم ژاپنی به نمایش درآمده در گیشه چین را شکست و ۱۳.۵ میلیون دلار فروخت.

در سال ۲۰۰۴ فیلم «هیچکس نمی‌داند» ساخته کوریدا از طرف ژاپن به رقابت اسکار معرفی شد که به جمع نامزدها راه پیدا نکرد. در سال ۲۰۱۳ فیلم دیگر او «مثل پدر مثل پسر» که جایزه هیات داوران جشنواره کن را برده بود، در حالی که شایسته‌ترین فیلم برای معرفی به آکادمی اسکار شناخته می‌شد، از طرف ژاپن ارسال نشد.

«دزدان مغازه» هم در داخل ژاپن جنجالی شده، چون بر اساس شایعات شینزو آبه نخست وزیر این کشور این فیلم کوریدا را نمی‌پسندد و این کارگردان دعوت وزارت فرهنگ ژاپن برای حضور در جشن تقدیر از فیلم را رد کرده است.

ژاپن آخرین بار در سال ۲۰۰۸ جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را با فیلم Departures به دست آورد. 

 

 

منبع: آی سینما

 

 

ارسال دیدگاه