گپ فیلم - ششمین «ماموریت غیرممکن» تام کروز رکوردشکن شد

ششمین «ماموریت غیرممکن» تام کروز رکوردشکن شد

ششمین «ماموریت غیرممکن» تام کروز رکوردشکن شد

آی سینما: فیلم ششم «ماموریت غیرممکن» از جمعه در بیش از 4300 سالن سینما در سراسر امریکای شمالی روی پرده رفت و با 61.5 میلیون دلار فروش افتتاحیه صدرنشین گیشه آخر هفته شد. به این ترتیب، محصول جدید استودیوی پارامونت رکورد پنج فیلم پیش از خود را پشت سر گذاشت و در میان مجموعه فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» پرفروش‌ترین افتتاحیه را به نام خودش ثبت کرد.

تام کروز به عنوان بازیگر نقش اول و تهیه‌کننده این مجموعه اکشن نقش قدیمی‌اش را تکرار کرده است. رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه در کارنامه کروز همچنان در قبضه «جنگ دنیاها» (با 64.8 میلیون دلار) است.

«ماموریت غیرممکن 6» همزمان در 36 بازار بین‌المللی اکران شده و در گیشه سینماهای خارج از امریکا 92 میلیون دلار فروش کرده است. سهم سینماهای آی مکس در فروش افتتاحیه این فیلم 12.5 میلیون دلار برآورد شده است. کل فروش افتتاحیه این فیلم در گیشه جهان به 153.5 میلیون دلار رسیده است. فیلم ششم این مجموعه که با عنوان «Fallout» عرضه شده هنوز در چین اکران نشده و از ماه آینده (31 اوت) در گیشه دومین بازار بزرگ سینمای جهان روی پرده می‌رود.

علاوه بر این، فیلم جدید تام کروز همزمان واکنش تحسین‌آمیز منتقدان و تماشاگران مشتاق را به دنبال داشته است. امتیاز فیلم ششم «ماموریت غیرممکن» در سایت نظرسنجی راتن تومیتوز (مختص منتقدان) به 97 درصد رسیده که در مقایسه با فیلم‌های قبلی این مجموعه و در کارنامه خود کروز از حیث واکنش مثبت منتقدان رکورد محسوب می‌شود.

در تعطیلات آخر هفته گذشته یک فیلم جدید دیگر هم توسط استودیوی برادران وارنر در سینماها اکران شد که رده پنجم جدول پرفروش‌ها را به خود اختصاص داد. انیمیشن خانوادگی «تیتان‌های نوجوان به سینما می‌روند!» در بیش از چهار سالن سینما روی پرده رفته و در پایان سه روز نخست اکرانش 10.5 میلیون دلار فروش کرده است. فروش افتتاحیه این کمدی ابرقهرمانی زیر سایه «هتل ترانسیلوانیا 3» نتوانست انتظارها را برآورده کند.

با این حال، در سایت نظرسنجی راتن تومیتوز به طرز شگفت‌انگیزی با استقبال منتقدان روبرو شده و 91 درصد امتیاز مثبت کسب کرده است.

گیشه امریکای شمالی در مقایسه با پارسال همین موقع نزدیک به هشت درصد رشد داشته است. گیشه تابستان امسال هم با بیش از ده درصد افزایش فروش روزهای پررونقی را پشت سر می‌گذارد.

منبع: ورایتی

فروش آخر هفته گیشه امریکای شمالی / 27 تا 29 ژوییه 2018

رتبه 

عنوان فیلم 

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار)

تعداد سالن

کل فروش (میلیون دلار)

بودجه ساخت (میلیون دلار)

هفته اکران

 

ماموریت غیرممکن 6

61.5

 

61.5

   
 

ماما میا! 2

   

70.4

   
 

اکولایزر 2

   

64.2

   
 

هتل ترانسیلوانیا 3

12.3

 

119.2

   
 

تیتان‌های نوجوان به سینما می‌روند!

10.5

 

10.5

   
 

مرد مورچه‌ای و زنبورک

8.4

 

183.1

-

 
 

شگفت‌انگیزها 2

7.1

 

572.7

-

 
 

دنیای ژوراسیک: قلمرو از دست رفته

6.7

 

397.5

   
 

آسمان‌خراش

5.4

 

59.1

   
 

نخستین پاکسازی

2.2

 

65.4

   

 

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
پاسخ
محمد
2 مهر 1398 - 4:26 0
ممنون میشوم اگر فیلمهای اکشن وجنگی دوبله شده بیشتری دردسترس بگذارید. باتشکر
پاسخ
مدير سايت
2 مهر 1398 - 4:34
با درود تیم گپ فیلم همواره در تلاش برای رضایتمندی شما عزیزان است نظر شما منعکس و اجرایی خواهد شد.با سپاس از همراهی شما
ارسال دیدگاه