گپ فیلم - «صد سال تنهایی» برای اولین بار به سریال تلویزیونی تبدیل می‌شود

«صد سال تنهایی» برای اولین بار به سریال تلویزیونی تبدیل می‌شود

«صد سال تنهایی» برای اولین بار به سریال تلویزیونی تبدیل می‌شود

 شبکه نتفلیکس با خرید امتیاز اقتباس از رمان «صد سال تنهایی» اثر مشهور گابریل گارسیا مارکز قصد دارد یک سریال تلویزیونی بر اساس این شاهکار ادبی تولید کند. این سریال نخستین اقتباس تصویری از رمان مارکز خواهد بود.

این سریال به زبان اسپانیایی خواهد بود. «صد سال تنهایی» نخستین بار در سال ۱۹۶۷ منتشر شد و تا به حال ۵۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته و به ۴۶ زبان ترجمه شده است.

رودریگو گارسیا پسر گابریل گارسیا مارکز و گونزالز گارسیا بارکا تهیه کنندگان اجرایی سریال نتفلیکس خواهند بود و بیشتر صحنه‌ها در کلمبیا فیلمبرداری خواهد شد. نتفلیکس جزئیات بیشتری درباره سریال «صد سال تنهایی» منتشر نکرده است.

رودریگو گارسیا با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «پدر ما به مدت چند دهه حاضر نشد حق ساخت فیلم بر اساس «صد سال تنهایی» را واگذار کند چون اعتقاد داشت با محدودیت زمانی یک فیلم سینمایی نمی‌تواند ساخته شود و تولید آن به زبانی جز اسپانیایی عادلانه نیست.»

او در ادامه با اشاره به «عصر طلایی سریال‌ها» و «کیفیت سینمایی محتوای» این آثار گفته که این بهترین زمان برای اقتباس است و مخاطبان جهانی نتفلیکس برای سریالی بر اساس این رمان مناسب است.

گابریل گارسیا مارکز پنج سال پیش در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
پاسخ
فاطمه
20 اسفند 1397 - 3:00 0
به زبان فارسی ترجمه نشد😉
ارسال دیدگاه