گپ فیلم - علی نصیریان: جای خالی جمشید مشایخی پر نمی‌شود

علی نصیریان: جای خالی جمشید مشایخی پر نمی‌شود

علی نصیریان: جای خالی جمشید مشایخی پر نمی‌شود

 پیکر جمشید مشایخی با حضور هنرمندان، مردم و عده‌ای از مسئولان از مقابل تالار وحدت تشییع و پس از انتقال به بهشت ‌زهرا در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد. مهم‌ترین سخنران مراسم تشییع مشایخی همکار و دوست قدیمی‌اش علی نصیریان بود که گفت جای او پر نمی‌شود.

نصیریان بعد از تشکر از مردم با تاثر و اندوه رو به پیکر مشایخی گفت: «سر مراسم تشییع آقای رشیدی گفتم که من انتظار نداشتم اینجا بیایم. من می‌خواستم برای روی صحنه رفتن کنار شما بیایم. آقای انتظامی، آقای رشیدی، آقای مشایخی. من این چند صباح حال خوشی نداشته و ندارم چون همسری که یار و یاورم بود را از دست دادم. بعد مشایخی، رشیدی و انتظامی. این‌ها ضربه هایی به پیکر من بودند چون من از این‌ها بودم.»

او مشایخی را «یکی از ستون‌های اساسی هنرهای نمایشی ایران» خواند و اضافه کرد: «وقتی این‌ها می‌روند، این بنا به نظرم سست می‌شود. هر چند مطمئنم هر نسلی هنرمندان با استعداد و خلاق خود را دارد و جای ما پُر می‌شود اما این را هم نمی‌شود نگفت که هر کس جایی دارد و کسی مثل مشایخی جایش پر نمی‌شود.»

سام مشایخی فرزند جمشید مشایخی هم در این مراسم گفت: «خیلی‌ها دوست دارند بگویند جمشید مشایخی، کمال الملک سینمای ایران بود اما با احترام به این هنرمند می‌خواهم بگویم ما که کمال الملک داشتیم، الان جمشید مشایخی سینمای ایران را از دست داده‌ایم.»

ایرج راد، منوچهر شاهسواری، شهرام گیل آبادی و محمدرضا جعفری جلوه دیگر سخنرانان مراسم تشییع پیکر جمشید مشایخی بودند. بهمن فرمان آرا، داریوش اسدزاده، اکبر زنجانپور، لیلا حاتمی، حسن پورشیرازی، پرویز پورحسینی، قطب الدین صادقی، فرشته طائرپور، فرزانه کابلی، هادی مرزبان، داریوش فرهنگ، جمشید گرگین، عزت الله رمضانی فر، علی دهکردی، سیاوش تهمورث، فریبا کوثری، ابوالفضل پورعرب، ستاره و لاله اسکندری از هنرمندانی بودند که در مراسم تشییع پیکر مشایخی شرکت کردند.

همچنین حسین فریدون نماینده رییس جمهور، حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی، پیروز حناچی شهردار تهران، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، احمد مسجد جامعی هم از مسئولان حاضر در این مراسم بودند.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
پاسخ
18 فروردین 1398 - 10:10 0
بنظر اینجانب نیز نسلهای گذشته و پیشکسوت سینما تا مدتّها بعد از درگذشت شان جای خالی خود را به رُخ منتقدان ،صاحب نظران و ببینندگان و مخاطبان خود خواهند کشید، منجمله استاد جمشید مشایخی، روانشان شاد و قرین رحمت ایزدی باد.
ارسال دیدگاه