گپ فیلم - ورود مالک روس باشگاه چلسی به صنعت سینما با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه

ورود مالک روس باشگاه چلسی به صنعت سینما با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه

ورود مالک روس باشگاه چلسی به صنعت سینما با ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه

رومن آبراموویچ میلیاردر روس و مالک باشگاه چلسی انگلیس یک صندوق سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار راه اندازی کرده که قرار است روی آثار روسی، فیلم‌های انگلیسی زبان و پروژه‌های بین‌المللی سرمایه‌گذاری کند. این صندوق با نام کینوپرایم در مسکو فعالیت می‌کند.

به گزارش اسکرین دیلی، آنتون مالیشف مدیرعامل این تشکیلات متعلق به آبراموویچ که روز چهارشنبه با هلی‌کوپتر به جشنواره کن رفته بود، اعلام کرد نخستین سرمایه‌گذاری به مبلغ ۷۵۰ هزار دلار بر روی فیلم «پری» ساخته آنا ملیکیان انجام می‌شود. این فیلم سال گذشته میلادی فیلمبرداری شد و اکنون در مرحله فنی است.

به گفته مالیشف قرار است که کینوپرایم به پروژه‌هایی که در مراحل پایانی فیلمبرداری هستند، بودجه اختصاص دهد. او فاش کرده که آبراموویچ حامی سرسخت سینمای روسیه است و طرح داستانی پروژه‌هایی که این صندوق انتخاب می‌کند می‌خواند.

۱۰۰ میلیون دلاری که این میلیاردر روس به فیلمسازی اختصاص داده قرار است طی سه سال صرف شود. کینوپرایم می‌تواند تا ۵۰ درصد بودجه هر فیلم را تامین کند و سقف سرمایه‌گذاری بر هر پروژه ۲ میلیون دلار است. یک هیات ده نفره از تهیه کنندگان و کارگردانان روس پروژه‌ها را انتخاب می‌کنند.

هدف این صندوق سرمایه‌گذاری حمایت از فیلم‌های تجاری و هنری روسی است و درهایش به روی فیلم‌های انگلیسی زبان و بین‌المللی هم باز است به شرط آن که ذائقه روسی را در نظر بگیرند. مالیشف در این باره توضیح داده: «شاید استعدادهای روسی، کتاب روسی یا تهیه کننده روسی. با زبان انگلیسی مشکلی نداریم.»

 

 

منبع: آی سینما

 

 

ارسال دیدگاه