گپ فیلم - کارگردان فرانسوی برنده اسکار درباره هولوکاست انیمیشن می‌سازد

کارگردان فرانسوی برنده اسکار درباره هولوکاست انیمیشن می‌سازد

کارگردان فرانسوی برنده اسکار درباره هولوکاست انیمیشن می‌سازد

میشل هازاناویسوس کارگردان فرانسوی برنده اسکار که با فیلم صامت «آرتیست» مشهور شد، قصد دارد داستان پرفروش «باارزش‌ترین کالاها» نوشته ژان کلود گرومبرگ را به یک انیمیشن سینمایی تبدیل کند.

نکته جالب آن که ژان پیر و لوک داردن که دو بار نخل طلای جشنواره کن را برده‌اند و اخیرا جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم جدید خود از همین جشنواره گرفتند، جزو تهیه کنندگان این انیمیشن خواهند بود.

داستان گرومبرگ در پس‌زمینه جنگ جهانی دوم و هولوکاست رخ می‌دهد و درباره یک خانواده یهودی است که در پاریس دستگیر و به آشوویتز فرستاده می‌شوند. آنها دوقلوی تازه به دنیا آمده دارند و در مسیر حرکت به سمت اردوگاه مرگ، پدر خانواده یکی از دوقلوها را داخل جعبه می‌گذارد و از قطار به درون برف‌ها پرت می‌کند. همسر یک چوب‌بر فقیر که در جنگل زندگی می‌کنند، این بچه را می‌یابد.

هازاناویسوس همراه با خود ژان کلود گرومبرگ فیلمنامه را می‌نویسد. رمان «باارزش‌ترین کالاها» ژانویه امسال منتشر شد و در همین چند ماه به ده زبان ترجمه شده است.

کارگردان فرانسوی که برای فیلم «آرتیست» جایزه اسکار برده، می‌گوید از دوران بچگی گرومبرگ را می‌شناخته چون او دوست پدر و مادرش بوده است.

به جز برادران داردن، پاتریک سوبلمن و روبرت گویدیان و خود هازاناویسوس جزو تهیه کنندگان فیلم خواهند بود.

 

 

منبع: آی سینما

 

 

دیدگاه ها
پاسخ
18 خرداد 1398 - 9:28 0
خیلی خوب مرسی
ارسال دیدگاه